Morze


Władysławowo

Władysławowo jest jednym z najciekawszych miejsc w Polsce na spędzenie urlopu czy wakacji. Szczególnie latem, kiedy to woda w Bałtyku oraz piasek na plaży rozgrzewa się do "odpowiedniej" temperatury. Zimą natomiast, jest tutaj równie malowniczo, a spacer na świeżym, bogatym w jod powietrzu, potrafi sprawić wiele przyjemności. Innym atutem Władysławowa jest bliskość Trójmiasta, które można odwiedzić, np. w weekend.
Latem - największą atrakcją jest oczywiście plaża. Plaże (razem będzie tego 23km!) należą nie tylko do najczystszych w Polsce, są również szerokie, a kąpieliska morskie co roku wygrywają plebiscyt na najbezpieczniejsze w województwie. Rozbudowana infrastruktura turystyczna pozwala na pozostanie na plaży przez wiele godzin. Na miejscu czekają punkty sprzedaży napojów, piwa, również bezalkoholowego, słodyczy, toalety itd., wieczorami i w nocy odbywają się na plaży dyskoteki, w dzień konkursy siatkówki plażowej, piłki nożnej, wybory miss i wiele innych atrakcji. Władysławowo cieszy się również dużym powodzeniem wśród paralotniarzy z całej Polski. Władysławowo posiada jedno z większych, o ile nie największe w Polsce wesołe miasteczko, w którym z roku na rok przybywa atrakcji. W mieście latem dostępny jest również tor kartingowy. Niedaleko stacji PKP, za miastem, powstało centrum aktywnego wypoczynku. Na miejscu znajduje się tor jeździecki, konie, tor do jazdy quadami, samochody terenowe, ścianka do wspinaczki. Z drugiej strony miasta, odrestaurowane "Cetniewo" cieszy ciało i duszę swoimi uroczymi uliczkami, fontanną oraz nowym basenem krytym ze zjeżdżalnią. W ciągu ostatnich kilku lat we Władysławowie przybyło również boisk do koszykówki, znaleźć można również miejsca na deskorolkę czy rolki.


Chłapowo

Chłapowo to leżąca tuż za Władysławowem wieś kaszubska, w której utrzymywano się z rolnictwa i rybołóstwa. Jest to wymarzone miejsce dla ludzi, którzy doceniają spokój, kontakt z przyrodą i pasjonują się historią, a czysta i szeroka plaża zachwyci każdego.

Jastrzębia Góra

"Wznosi się na najwyższej części polskiego wybrzeża, nad morzem pełnem i odznacza się piękną plażą, malowniczą okolicą, z głębokiemi jarami, wąwozami, posiada pierwszorzędne hotele i pensjonaty"... - tak o Jastrzębiej Górze pisał w roku 1934 Piot Paliński, autor "Przewodnika po polskiem wybrzeżu Bałtyku i po ziemi kaszubskiej".tu jesteś: ekoturystyka / agroturystykaregiony / agroturystykamorze

Polityka Prywatnosci |

AGROTURYSTYKA MORZE